به خونه بر می گردم!

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز٬
بعد از بازگشت از یک سفر طولانی مدت یکساله (سفر نبود ها!) و دور از اینترنت حالا که برگشتم یکم بالا پایین کردم دیدم هیچ جا خونه خودم (وردپرس) نمیشه! واسه همون دوباره مطالب رو همینجا ادامه میدم.
با تشکر

Advertisements

بفرمایید خونه ی جدید…

سلام،

گفته بودم می خوام از اینجا برم،

خوب فعلاً هاستم با مشکل مواجه شده و نمی تونم برم روی هاست و دامنه ی خودم. برای اینکه قبل از شروع کار اونجا WordPress.Org رو هم تستی کرده باشم رفتم سراغ یه هاست رایگان اما خوب:

این هم آدرس جدید وبلاگم…

در ضمن حرف های جالب زیادی برای گفتن دارم…

ADSL ، هاست ، دامنه…

سلامی دوباره خدمت تمامی دوستان و بازدیدکنندگان گرامی…

با عرض پوزش از اینکه چند روزی نبودم…

همین دیشب ADSL من هم وصل شد. (همین که فهمیدم منطقه مون رفت توی محدوده اینترنت پرسرعت رفتم اشتراک گرفتم!)

می خوام وبلاگ رو منتقل کنم به هاست و دامین سایتم…> http://www.infowebcity.com

البته الان یه سری مشکلاتی هست که اگر حل نشه همینجا می مونم.

نکته بعدی هم اینکه به تازگی مقالات آموزشی کار با انجین قدرت مند ShiVa توسط سایت دنیای آینده داره نوشته میشه (و شده) که می تونید دانلود کنید. در این مورد بعداً کاملاً توضیح میدم.

المپیک ریشه ایرانی و آریایی دارد !!!

با سلام خدمت تمامی دوستان…

المپیک ریشه در ایران و آریایی ها!

المپیک ریشه در ایران و آریایی ها!

امروز با یه مطلب جالب مربوط به المپیک باهاتون هستم! البته نه مربوط به المپیک 29 … بلکه مربوط به المپیک 1 !!!

این مطلب رو یکی از دوستان عزیز در سایت دنیای آینده پست کرده بودن:

اگر تا امروز همگان فکر میکردند که المپیک جدید و باستانی به عنوان نخستین رویداد ورزشی بشر متعلق به یونانی هاست و طراح این بازیها ، اهالی آتن باستان هستند ، اما مورخان آلمانی با توجه به تحقیقاتی پیرامون کتیبه آریامنه متوجه این موضوع شدند که این لوح زرین دارای اسرار تکان دهنده و شگفت آوری است و ادعای یونانی بودن ریشه المپیک را رد میکند !!!! تحقیقات پیرامون این لوح زرین در موزه برلین پرده از این راز برداشت که در دوره ی مادها رقابت هایی بین ملل مختلف شبیه مسابقات المپیک یونان ، حدود 2700 سال پیش در هگمتانه یا شهر همدان کنونی برگزار می شده است .
به گزارش فرانکفورت تایمز رقابت های المپیک جدید از سال 1896 در آتن آغاز شده و یونانی ها به یاد » زنوس » الهه بزرگ خود و در نزدیکی کوه المپیا در یک استادیوم 400 متری ، بازی ها را از سر گرفتند . اما بررسی دقیق لوح زرین آریامنه به ابعاد 12 در 8 س.م که دارای 10 سطر به خط میخی است می گوید : به طور حتم المپیک منشاء ایرانی دارد ، طراحی آن اولین بار در مرزهای آریایی انجام گرفته و بعدها از آن الگو برداری شده است اما این موضوع تا کنون فاش نشده است .
….. در شبه المپیکی که در ایران باستان برگزار میشد ، مشعل ابتدا در کوه دیاکو الوند همدان روشن میشد و در یک دوره آن 121 تن از چهار کشور ، رقابت در رشته های مختلف مثل کشتی ، وزنه برداری ، دویدن و تیراندازی را تجربه می کردند . اولین دوره این رقابت ها با حضور کشورهای باستانی یونان ، روم ، مصر و ایران برگزار شد و طول این مدت بازیها در تیرگان ماه که یکی از ماه های زرتشتی است قرار می گرفت .
الیور هافمن شرق شناس معروف آلمانی میگوید در یکی از سرهای لوح طلایی آریامنه آمده است که رشته های ورزشی مانند غارنوردی در مسافت های نزدیک و دور ، کشتی با ببر (!!) ، پرتاب اسب کوچک (!) ، تیر و کمان ، چوگان با اسب و فیل ، پرتاب نیزه آتشین ، سوارکاری سرعت همراه با پرتاب نیزه و یک بازی شبیه هفت سنگ در هگمتانه برگزار شده است . نکته جالب دیگر اینکه رقابت های فوق به فاصله هر دو سال در هگمتانه برگزار میشد ، همچنین پادشاه یونان و امپراطور روم نیز از این رقابت ها دیدن کرده اند .

من برای اینکه از صحبت این خبر مطمئن بشم خواستم مطلب رو گوگل کنم که چون سرعتم پایین بود دیسکانکت شد و بعد از چند با تکرار این عمل به یه لینک در بالاترین رسیدم که … » فیـ…ـاـ..ـتـ…ـر بود!!!

لطفاً شما که می تونید سایت بالاترین رو باز کنید یه گوگل کوچولو بکنید!

به امید اینکه این خبر باحال درست باشه!

برنامه كامل جدال ورزشكاران ايران در 14 رشته

به گزارش خبرگزاري فارس، ايران در اين دوره از رقابت ها با 55 ورزشكار راهي المپيك مي شود كه بسكتبال با 12 عضو بيشترين نفرات را دارد و پينگ پنگ و بدمينتون هر كدام با يك نماينده كوچك‌ترين تيم ها را تشكيل مي دهند.
برنامه كامل پيكارهاي ايران در المپيك پكن به شرح زير است: (زمان ها به وقت ايران است)

*جدال 386 جودوكار در دانشگاه فني پكن
تيم جودو ايران با شش نماينده در بيست و نهمين دوره المپيك پكن شركت خواهد كرد كه اين ميزان نسبت به دور قبل يك سهميه كمتر است.
در اين دوره از رقابت هاي المپيك 386 جودوكار در قالب 217 مرد و 147 زن در هفت وزن به رقابت خواهند پرداخت و 22 تن نيز از سوي فدراسيون جهاني به شكل آزاد در اين ميدان شركت خواهند كرد.
مسعود حاجي آخوندزاده در وزن 60- كيلوگرم، آرش ميراسماعيلي در وزن 66- كيلوگرم، علي معلومات در وزن 73- كيلوگرم، حامد ملك محمدي در وزن 81- كيلوگرم، حسين قمي در وزن 90- كيلوگرم و محمدرضا رودكي در وزن 100+ كيلوگرم نفرات ايران را در اين دوره از مسابقات تشكيل مي دهند كه سيد عبدالجليل رضوي، رئيس فدراسيون به عنوان سرپرست، عليرضا اميني به عنوان مدير فني و محمدرضا حاج يوسف زاده به عنوان سرمربي در دهكده المپيك در كنار آنها مستقر خواهند بود.ايران در وزن 100- كيلوگرم نماينده ندارد.
برنامه جودوكاران ايران:
-شنبه 19 مردادماه
وزن 60- كيلوگرم ساعت 8:30 رده بندي و فينال ساعت 14:30
-يكشنبه 20 مردادماه
وزن 66- كيلوگرم ساعت 8:30 رده بندي و فينال ساعت 14:30
-دوشنبه 21 مردادماه
وزن 73- كيلوگرم ساعت 8:30 رده بندي و فينال ساعت 14:30
-سه شنبه 22 مردادماه
وزن 81- كيلوگرم ساعت 8:30 رده بندي و فينال ساعت 14:30
-چهارشنبه 23 مردادماه
وزن 90- كيلوگرم ساعت 8:30 رده بندي و فينال ساعت 14:30
-جمعه 25 مردادماه
محمدرضا رودكي ساعت 8:30 رده بندي و فينال ساعت 14:30

*جدال 344 كشتي گير در سالن چند منظوره دانشكده كشاورزي
مسابقات كشتي بيست و نهمين دوره بازي هاي المپيك با حضور 344 كشتي گير زن و مرد در دو بخش فرنگي و آزاد برگزار خواهد شد كه سهم ايران 12 ورزشكار است.
عباس دباغي (55 كيلو)، سيدمراد محمدي (60 كيلو)، مهدي تقوي (66 كيلو)، ميثم مصطفي جوكار (74 كيلو)، رضا يزداني (84 كيلو)، سعيد ابراهيمي (96 كيلو) و فردين معصومي (120 كيلو) اعضاي كشتي آزاد و حميد سوريان (55كيلو)، علي محمدي (66)، سامان طهماسبي (84)، قاسم رضايي (96) و مسعود هاشم‌زاده (120) نفرات تيم كشتي فرنگي ايران را تشكيل مي دهند.
تيم كشتي فرنگي را محمدرضا يزداني خرم، رئيس فدراسيون و دليريان (سرپرست)، سيم خواه (سرمربي) و رسول شيران (مربي) و كشتي آزاد را صنعت كاران به عنوان سرپرست، معزي پور سرمربي، فرح وشي و دنگسركي به عنوان مربي در دهكده المپيك همراهي مي كنند.
برنامه ديدارهاي ايران
كشتي فرنگي:
-سه شنبه 22 مردادماه
دور مقدماتي وزن 55 كيلوگرم – حميد سوريان ساعت 6 رده بندي و فينال ساعت 12:30
-چهارشنبه 23 مردادماه
دور مقدماتي وزن 66 كيلوگرم – علي محمدي ساعت 6 رده بندي و فينال ساعت 12:30
-پنجشنبه 24 مردادماه
دور مقدماتي رقابت هاي 84 كيلوگرم- سامان طهماسبي، وزن 96 – قاسم رضايي و وزن 120كيلوگرم – مسعود هاشم زاده ساعت 6 رده بندي و فينال ساعت 12:30
كشتي آزاد:
-سه شنبه 29 مردادماه
دور مقدماتي اوزان 55 كيلوگرم – عباس دباغي و 60 كيلوگرم- مراد محمدي ساعت 6 رده بندي و فينال 12:30
-چهارشنبه 30 مردادماه
دور مقدماتي اوزان 66 كيلوگرم- مهدي تقوي و وزن 74 كيلوگرم – ميثم مصطفي جوكار ساعت 6 رده بندي و فينال ساعت 12:30
-پنجشنبه 31 مردادماه
دور مقدماتي اوزان 84 كيلوگرم – رضا يزداني، وزن 96 كيلوگرم – سعيد ابراهيمي و وزن 120 كيلوگرم فردين معصومي ساعت 6 رده بندي و فينال ساعت 12:30

*جدال 286 بوكسور در ورزشگاه كارگران پكن
مسابقات بوكس بيست و نهمين دوره بازي هاي المپيك 2008 پكن با حضور 286 نماينده كشورهاي مختلف صورت خواهد گرفت كه ايران نيز سه بوكسور در اين عرصه خواهد داشت.
اين رقابت ها در يازده وزن انجام مي شود كه مرتضي سپهوند از ايران در وزن 64 كيلوگرم، علي مظاهري در وزن 91 كيلوگرم و مهدي قرباني در وزن 81 كيلوگرم اعضاي تيم ايران را تشكيل مي دهند. مقصودي به عنوان سرپرست و غلامرضا كريمي به عنوان مربي در دهكده المپيك همراه اين نفرات هستند.
برنامه بازي هاي ايران:
-شنبه 19 مردادماه
دور اول مرحله مقدماتي مهدي قرباني در وزن 81 كيلوگرم ساعت 11:30
-يكشنبه 20 مردادماه
دور اول مرحله مقدماتي مرتضي سپهوند در وزن 64 كيلوگرم ساعت 10
-چهارشنبه 23 مردادماه
دور اول مرحله مقدماتي علي مظاهري وزن 91 كيلوگرم ساعت 11:30
-پنجشنبه 24 مردادماه
دور دوم مرحله مقدماتي مهدي قرباني وزن 81 كيلوگرم ساعت 11
دور دوم مرحله مقدماتي مرتضي سپهوند وزن 64 كيلوگرم ساعت 15:30
-يكشنبه 27 مردادماه
مرحله يك چهارم نهايي اوزان 64كيلوگرم- سپهوند ساعت 15:30 و 91 كيلوگرم – علي مظاهري ساعت 17:30
-سه شنبه 29 مردادماه
يك چهارم نهايي وزن 81 كيلوگرم – مهدري قرباني ساعت 17:30
-جمعه اول شهريورماه
مرحله نيمه نهايي وزن 64 كيلوگرم – سپهوند ساعت 11 و 91 كيلوگرم – علي مظاهري ساعت 12
مرحله نيمه نهايي وزن 81 كيلوگرم – مهدي قرباني ساعت 17:30
-شنبه دوم شهريورماه
مرحله نهايي وزن 64 كيلوگرم – سپهوند ساعت 17 و 91 كيلوگرم – علي مظاهري ساعت 17:50
-يكشنبه سوم شهريورماه
مرحله نهايي 81 كيلوگرم -مهدي قرباني ساعت 12:20

*جدال 260 وزنه بردار در سالن بي هانگ
مسابقات وزنه برداري المپيك با حضور 260 نماينده از كشورهاي مختلف برگزار مي‌شود كه ايران نيز سه سهميه خواهد داشت.
اين رقابت ها در سالن بي هانگ پكن برگزار مي شود كه در آن 170 وزنه‌بردار مرد و 90 زن با يكديگر به رقابت خواهند پرداخت. مردان در اوزان 56، 62، 69، 77، 85، 94، 105 و 105+ كيلوگرم و زنان در اوزان 48، 53، 58، 63، 69، 75 و 75+ كيلوگرم به روي تخته مي روند.
تيم ايران به همراه تيم هاي تايلند، فرانسه، گرجستان، ژاپن، ايتاليا و تايوان با سه ورزشكار در المپيك وزنه خواهد زد. رشيد شريفي (105+ كيلوگرم)، اصغر ابراهيمي (94 كيلوگرم) و محسن بيرانوند (105 كيلوگرم) به همراه مسعود قاسمي به عنوان سرپرست، بهمن زارع مجد به عنوان سرمربي، و ريف رفتوف به عنوان ماساژور در دهكده المپيك استقرار خواهند داشت.
برنامه مسابقات ايران:
-يكشنبه 27 مردادماه
رقابت هاي دسته 94 كيلوگرم – اصغر ابراهيمي ساعت 15:30
-دوشنبه 28 مردادماه
رقابت هاي دسته 105 كيلوگرم – محسن بيرانوند ساعت 15:30
-سه شنبه 29 مردادماه
رقابت هاي دسته 105+ كيلوگرم – رشيد شريفي ساعت 15: 30

*جدال 145دوچرخه سوار در بخش جاده
رقابت هاي دوچرخه سواري بيست و نهمين دوره بازي هاي المپيك با حضور 145 نماينده در بخش جاده پيگيري خواهد شد.
مسابقات جاده در 2 بخش استقامت و تايم تريل در ورزشگاه لائوشام ولودرام برگزار مي شود كه ايران با تركيب قادر ميزباني، حسين عسگري و مهدي سهرابي در اين رقابت ها شركت خواهد داشت. خالقي، دبير فدراسيون به عنوان سرپرست، حسن آرين فرد و مجيد ناصري به عنوان مربي كنار دوچرخه سواران در دهكده المپيك مستقر خواهند شد.
برنامه ديدارهاي ايران:
-شنبه 19 مردادماه
قادر ميزباني، حسين عسگري و مهدي سهرابي در بخش استقاعت ساعت 7:30
دور نهايي ساعت 13:45
-چهارشنبه 23 مردادماه
مسابقات تايم تريل انفرادي(يكي از سه عضو تيم ايران شركت خواهند داشت) ساعت 10
دور نهايي ساعت 13:45

*جدال 128 كماندار در سالن سبز پكن
قرار گرفتن 2 كماندار ايراني در جمع 128 نماينده كشورهاي مختلف در المپيك پكن، از رويدادهاي دور از انتظار و غيرقابل باور بود.
حجت اله واعظي در مسابقات جهاني 2007 آلمان و نجمه آبتين در رقابت هاي جهاني فرانسه به اين مهم دست يافتند. حسين نصيرنژاد به عنوان سرپرست و مربي 2 نماينده ايران را در دهكده المپيك همراهي مي كند.
برنامه ديدارهاي ايران :
-شنبه 19 مردادماه
راند نخست مرحله مقدماتي ريكرو زنان – نجمه آبتين ساعت 8:30
راند نخست مرحله مقدماتي ريكرو مردان – حجت اله واعظي ساعت 11:30
-سه شنبه 22 مردادماه
جدال 64 كماندار زن براي راهيابي به جمع 32 نفر برتر – نجمع آبتين ساعت 6:30
جدال 32 نفر براي راهيابي به مرحله يك هشتم نهايي ساعت 7
-چهارشنبه 23 مردادماه
جدال 64 كماندار مرد براي راهيابي به جمع 32 نفر برتر – حجت اله واعظي ساعت 6:30
جدال 32 نفر براي راهيابي به مرحله يك هشتم ساعت 7
-پنجشنبه 24 مردادماه
مرحله يك هشتم نهايي زنان – نجمه آبتين ساعت 7
مرحله يك چهارم نهايي ساعت 12:30
مرحله نيمه نهايي ساعت 13:32
جدال براي كسب مدال ساعت 14
-جمعه 25 مردادماه
مرحله يك هشتم نهايي مردان – حجت اله واعظي ساعت 7
مرحله يك چهارم نهايي ساعت 12:30
مرحله نيمه نهايي ساعت 13:32
-جدال براي كسب مدال ساعت 14

*جدال 171 بدمينتون باز در دانشكده تكنولوژي
ايران با يك نماينده در مسابقات بدمينتون بيست و نهمين دوره المپيك حضور مي‌يابد.
در اين رقابت‌ها 86 ورزشكار زن و 86 نماينده مرد به رقابت خواهند پرداخت. با حذف نام بازيكن افريقايي كه از سوي فدراسيون جهاني به اشتباه نامش در جمع المپيكي ها قرار داده شده بود كاوه محرابي كه رزرو دوم ليست فدراسيون جهاني بود موفق به كسب سهميه ورودي شد. محرابي كه در 28 رويداد بين المللي خود بدون مربي شركت كرده بود در المپيك پكن نيز مربي همراه نخواهد داشت.
برنامه بازي هاي ايران:
-شنبه 19 مردادماه
دور نخست مسابقات انفرادي بدمينتون- كاوه محرابي ساعت 5:30
-يكشنبه 20 مردادماه
دور دوم مسابقات انفرادي بدمينتون- ساعت 6:30
-دوشنبه 21 مردادماه
رقابت ميان 32 شركت كننده(در صورت صعود) ساعت 6:30
-سه شنبه 22 مردادماه
رقابت ميان 16 شركت كننده(در صورت صعود) ساعت 6:30
-پنجشنبه 24 مردادماه
رقابت هاي يك چهارم نهايي انفرادي ساعت 15
-جمعه 25 مردادماه
مرحله نيمه نهايي رقابت هاي انفرادي ساعت 15
-شنبه 26 مردادماه
مرحله رده بندي(جدال براي كسب برنز) رقابت هاي انفرادي ساعت 15
-يكشنبه 27 مردادماه
مرحله نهايي(جدال براي كسب طلا) رقابت هاي انفرادي ساعت 15

*جدال 548 قايقران در درياچه شوني
صعود قايقرانان ايران به المپيك 2008 پكن از افتخاراتي بود كه براي نخستين بار در رشته تازه وارد روئينگ صورت گرفت.
در اين دوره 550 قايقران در بخش هاي يك نفره، دونفره، چهار نفره و هشت نفره يك و 2 پارويي با يكديگر به رقابت خواهند پرداخت كه 350 تن از آنها را مردان و 194 تن ديگر را بانوان تشكيل مي دهند. هما حسيني و محسن شادي، نمايندگان ايران در اين رويداد بزرگ توانستند مجوز حضور در المپيك را در آسيايي چين بدست آوردند. اين دو در بخش يك نفره دو پارويي به رقابت خواهند پرداخت. عمران پورعسگر به عنوان سرپرست و نيكولا جوگانيك به عنوان مربي همراه اين دو ورزشكار در دهكده المپيك مستقر خواهند شد.
برنامه قايقرانان ايران:
-شنبه 19 مردادماه
مرحله مقدماتي رقابت هاي تك نفره زنان – هما حسيني ساعت 10:20 و مردان – محسن شادي ساعت 11:20
-دوشنبه 21 مردادماه
رقابت در گروه بازنده هاي زنان ساعت 12 و مردان ساعت 12:30
-سه شنبه 22 مردادماه
رقابت هاي مرحله يك چهارم نهايي گروه بازنده ها زنان و مردان ساعت 13:30
-چهارشنبه 23 مردادماه
مرحله نيمه نهايي تك نفره زنان ساعت 11:20 c/D و ساعت 12 A/B و مردان ساعت 11:20 ‍C/D و ساعت 12:20 A/B
-پنجشنبه 24 مردادماه
مرحله نهايي رقابت هاي گروهي زنان ساعت 10:40و مردان ساعت 10:50
-شنبه 26 مردادماه
مرحله نهايي تك نفره زنان ساعت 10:30و مردان ساعت 14:20

*جدال 128 تكواندوكار در دانشگاه فني پكن
مسابقات تكواندو بيست و نهمين دوره المپيك با حضور 128 تكواندوكار برگزار مي‌شود كه براي اولين بار ايران يك نماينده زن را در اين ميدان بزرگ خواهد داشت.
رضا نادريان در وزن 58- كيلوگرم و هادي ساعي در 80- كيلوگرم مردان و سارا خوش جمال فكري در 49- كيلوگرم زنان نمايندگان ايران هستند كه در مسابقات آسيايي ويتنام سهميه را كسب كردند.غلامحسن ذوالقدر مدير فني، رضا مهماندوست و مريم آذرمهر به عنوان مربي اين نفرات را در دهكده همراهي مي كنند.
برنامه بازي هاي ايران:
-چهارشنبه 30 مرداد ماه
خوش جمال فكري و رضا نادريان در وزن اول ساعت 5:30 رده بندي و فينال ساعت 11:30
-جمعه اول شهريور ماه
هادي ساعي در وزن سوم ساعت 5:30 رده بندي و فينال ساعت 11:30

*جدال 24 تيم بسكتبال در سالن ووكوزونگ
مسابقات بسكتبال بيست و نهمين دوره المپيك با حضور 288 بسكتباليست از 24 تيم مردان و زنان برگزار مي شود كه ايران بعد از شصت سال توانست جواز حضور را به دست آورد. گروه بندي بخش مردان به شرح زير است:
گروه A: آرژانتين، روسيه، استراليا، ليتواني،كرواسي و ايران
گروهB: امريكا، يونان، آلمان، اسپانيا، آنگولا و چين
محمد صمد نيكخواه بهرامي ـ مهدي كامراني ـ حامد سهراب نژاد ـ حامد حدادي ـ حامد آفاق اسلاميه – علي دورقي – موسي نبي پور ـ اوشين ساهاكيان – ايمان زندي مشهدي ـ جواد داوري – سعيد داورپناه – امير اميني اعضاي تيم ايران هستند كه نوربخش سرپرست، محمدرضا مشحون مدير، ترومن سرمربي، مهران حاتمي مربي و سرجان پت كوويچ بدنساز همراه آنها در دهكده المپيك خواهند بود.
برنامه مسابقات ايران:
-يكشنبه 20 مردادماه
ايران – روسيه ساعت 5:30
-سه شنبه 22 مردادماه
ايران – ليتواني ساعت 5:30
-پنجشنبه 24 مردادماه
ايران – استراليا ساعت 7:45
-شنبه 26 مردادماه
ايران – آرژانتين ساعت 13: 15
-دوشنبه 28 مردادماه
ايران – كرواسي ساعت 5:30
-چهارشنبه 30 مردادماه
مرحله يك چهارم نهايي ساعت 11
-جمعه اول شهريورماه
مرحله نيمه نهايي ساعت 16:30
-شنبه دوم شهريورماه
مرحله نهايي ساعت 8:30

*جدال 172 پينگ پنگ باز در دانشگاه پكن
افشين نوروزي در مسابقات انتخابي آسياي ميانه توانست جواز حضور در بيست و نهمين دوره المپيك را بدست آورد تا جزو 172 پينگ پنگ باز حاضر در چين باشد.
وي كه تنها نماينده ايران خواهد بود از سوي مهرداد قارداشي به عنوان سرپرست و مربي همراهي مي شود.
برنامه مسابقات ايران:
-سه شنبه 29 مردادماه
دور نخست مرحله مقدماتي – افشين نوروزي ساعت 6:30
-چهارشنبه 30 مردادماه
دور دوم مرحله مقدماتي ساعت 6:30
-پنجشنبه 31 مرداد
دور سوم و چهارم مرحله مقدماتي ساعت 6:30
-جمعه اول شهريور
مرحله انتخابي رقابت هاي انفرادي مردان ساعت 10
-شنبه دوم شهريور
مرحله نيمه هايي ساعت 6:30
مرحله رده بندي ساعت 16 و نهايي ساعت 17

*هفت سهميه دووميداني ركوردي تازه براي ايران
ايران براي نخستين بار توانست هفت سهميه دووميداني را براي حضور در بازي هاي المپيك پكن از آن خود كند كه اين نيز از شگفتي هاي سال هاي اخير ورزش ايران بود.
احسان حدادي و عباس صميمي در پرتاب ديسك(در مرحله نخست ليگ پارسال ركورد ورودي را بدست آوردند)، سجادي مرادي در 1500 متر(در مسابقات جايزه بزرگ هندوستان مجوز گرفت) و 800 متر( در ليگ ايران ركورد ورودي را بدست آورد)، احسان مهاجر شجادي در 800 متر (در مسابقات دانشجويان جهان در تركيه به اين مهم دست يافت)، هادي سپهرزاد(در المپياد ايرانيان سهميه را بدست آورد) و امين نيك فر در پرتاب وزنه(در مسابقات داخلي امريكا ركورد زد) به رقابت با حريفان خواهند پرداخت.مصطفي كريمي، به عنوان سرپرست، ايلي علي جاني به عنوان مربي، كيم بوخونسوف، مربي احسان حدادي به همراه تيم ايران در دهكده المپيك مستقر خواهند بود.
رقابت هاي دووميداني المپيك با حضور نزديك به دو هزار دونده در 24 ماده در ورزشگاه ملي برگزار خواهد شد.
برنامه ديدارهاي ايران:
-جمعه 25 مردادماه
مرحله مقدماتي پرتاب وزنه – نيك فر ساعت 6:35
مرحله نهايي پرتاب وزنه ساعت 17:30
راند اول دو 1500 متر – سجاد مرادي ساعت 15:40
-شنبه 26 مردادماه
مرحله مقدماتي پرتاب ديسك – احسان حدادي و عباس صميمي ساعت 7:10
-يكشنبه 27 مردادماه
مرحله نيمه نهايي دوي 1500 متر – سجاد مرادي ساعت 18:30
-سه شنبه 29 مردادماه
مرحله نهايي پرتاب ديسك – احسان حدادي و عباس صميمي ساعت 17:30
مرحله نهايي دو 1500 متر – سجاد مرادي ساعت 19:20
-چهارشنبه 30 مردادماه
مرحله مقدماتي دو 800 متر -احسان مهاجر شجاعي و سجاد مرادي ساعت 15:30
-پنجشنبه 31 مردادماه
مرحله نيمه نهايي دو 800 متر -احسان مهاجر شجاعي و سجاد مرادي ساعت 16:20
رقابت هاي دهگانه – هادي سپهرزاد ساعت 6:10
-جمعه اول شهريورماه
رقابت هاي دهگانه – هادي سپهرزاد ساعت 5:30
-شنبه 2 شهريورماه
مرحله نهايي دو 800 متر – احسان مهاجر شجاعي و سجاد مرادي ساعت 16

* عليرضايي اولين المپيكي بدون وايلد كارت
مسابقات شنا بازي‌هاي المپيك 2008 پكن در 16 ماده (13ماده انفرادي و 3 ماده تيمي) در مركز شناي ملي پكن برگزار مي شود كه مواد50 متر قورباغه،50 متر كرال پشت،50 متر پروانه و 800 متر آزاد مردان جزء مواد المپيك نيستند.
محمد عليرضايي در جريان مسابقات آزاد كرواسي (آخرين ورودي المپيك) و در مرحله مقدماتي كه در شهر دوبرونيك برگزار شد، توانست در ماده 100 متر قورباغه با ثبت زمان 3/03/1 دقيقه ضمن كسب ركورد ورودي المپيك ( 72/03/1 دقيقه)، 89 صدم ثانيه ركورد ملي اين ماده كه در اختيار خودش بود را بهبود بخشد.
او به همراه بهزاد مهدي خبازيان به عنوان سرپرست و مربي در بازي هاي پكن شركت خواهد كرد.
اين براي اولين بار است كه شناي ايران خود موفق به كسب سهميه المپيك مي شود.
برنامه ديدارهاي ايران:
-شنبه 19 مردادماه
دور مقدماتي شناي 100 متر قورباغه – محمد عليرضايي ساعت 17:15
-يكشنبه 20 مردادماه
مرحله نيمه نهايي شناي 100 متر قورباغه ساعت 7:28
-دوشنبه 30 مردادماه
دور نهايي شناي 100 متر قورباغه ساعت 7

* جدال 125 ووشوكار در كنار ديگر بازي هاي المپيك
ميزباني چيني ها موجب شد تا ووشو نيز به جمع رشته هاي المپيكي افزوده شود؛ البته مدال هاي اين بخش در كارنامه المپيك پكن ثبت نخواهد شد و تنها تورنمنتي در كنار 28 رشته ديگر است كه در سالن مركزي المپيك پكن برگزار مي شود.
در اين رقابت ها كه از 31 مردادماه تا سوم شهريورماه صورت مي گيرد 125 ووشوكار مقابل يكديگر به مبارزه خواهند پرداخت.
حسين اوجاقي در وزن 85- كيلوگرم با كسب مدال نقره، زهرا كريمي در 60- كيلوگرم با بدست آوردن عنوان نايب قهرماني و فرزانه دهقان در وزن 52- كيلوگرم با كسب مدال برنز مسابقات جهاني 2007 چين مجوز حضور در المپيك را بدست آوردند.
فرشاد عربي امتياز لازم را در دو فرم نن گون و نان چوان به خود اختصاص داد. احسان پيغمبري نيز موفق شد با رايزني هاي فدراسيون يك سهميه آزاد را در فرم چانگ چوان از آن خود كند.
اين تيم به همراه محمدرضا جعفري به عنوان سرپرست و مربي و وانگ، مربي چيني بانوان راهي المپيك پكن خواهد شد؛ اما هنوز مشخص نيست كه آيا در دهكده المپيك مستقر خواهد بود يا خير.
برنامه ديدارهاي ايران
-پنجشنبه 31 مردادماه
فرشاد عربي در فرم نان چوان ساعت 6:50
فرزانه دهقان در وزن 52- كيلوگرم – مرحله يك هشتم نهايي ساعت 11:30
زهرا كريمي در وزن 60- كيلوگرم – مرحله يك چهارم نهايي ساعت 11:45
-جمعه اول شهريورماه
احسان پيغمبري در فرم چانگ چوان ساعت 6
فرزانه دهقان در وزن 52- كيلوگرم – مرحله يك چهارم نهايي ساعت 11:30
حسين اوجاقي در وزن 85- كيلوگرم – مرحله يك چهارم نهايي ساعت 13
فرشاد عربي در فرم نن گون ساعت 16
-شنبه دوم شهريورماه
فرزانه دهقان در وزن 52- كلوگرم – مرحله نيمه نهايي ساعت 11:30
زهرا كريمي در وزن 60- كيلوگرم – مرحله نيمه نهايي ساعت 11:45
حسين اوجاقي در وزن 85- كيلوگرم – مرحله نيمه نهايي ساعت 13
-يكشنبه سوم شهريورماه
فرزانه دهقان در وزن 52- كيلوگرم – مرحله نهايي ساعت 6
زهرا كريمي در وزن 60- كيلوگرم – مرحله نهايي ساعت 6:15
حسين اوجاقي در وزن 85- كيلوگرم – مرحله نهايي ساعت 7

*به دنبال تيم بسكتبال كه پنجم مردادماه ايران را به مقصد چين ترك كرد، تيم هاي قايقراني، تيروكمان، بوكس، شنا فردا به چين اعزام مي شوند.دوچرخه سواري، بدمينتون 13 مردادماه، جودو 14 مردادماه، كشتي فرنگي، وزنه برداري 16 مردادماه، پينگ پنگ، دووميداني، كشتي آزاد و تكواندو 23 مردادماه راهي پكن مي شوند.
تيم ووشو ايران روز 28 مردادماه راهي پكن مي شود و پنج شهريور به تهران باز خواهد گشت.

(پارتی بازی رو دیدید؟ تیتر مربوط به تکواندو رو پررنگ کردم! D: )

منبع مطلب

صندلی داغ وبلاگی

با سلام، حتماً از خودتون می پرسید این صندلی چیه که اینجا، جا خوش کرده؟

خوب من هم جواب میدم که این صندلی داغ وبلاگی ما خواهد بود. چطور؟ خوب بذارید براتون توضیح بدم.

حتماً تا حالا بازی های وبلاگی زیادی انجام دادید یا اینکه دیدید؟ این هم نظیر اون بازی ها خواهد بود با این تفاوت که بیشتر برای کسب برخی اطلاعات و استفاده از تجربیات ارزشمند دوستان شرکت کننده در مصاحبه است. البته مسلماً در جاهایی هم از طنز استفاده خواهد شد.

من چون خودم در وردپرس تازه وارد هستم (البته قبلاً در جاهایی دیگر مثل بلاگر و برخی وبلاگستان های وطنی فعالیت می کردم!) می خوام برای ترویج این کار یا به عبارتی بازی از دوستان عزیز و معروفم نظیر آقا مجید و آقا امین و آقا احسان و دیگر دوستانی که الان نمیشه تمامی نام هاشون رو ببرم (با عرض پوزش به دلیل کمتر شدن حجم پست!) و یا هر کس از دوستانی که این مطلب رو می بینه،  در خواست می کنم که با دادن نظراتشون در این باره و لینک کردن یا نقل قول این مطلب در وبلاگ خودشون، به من و به عبارتی به خودشون و همه کمک کنند. طرز انجام این کار (بازی) هم مثل تمامی بازی های وبلاگی دیگه به این صورته که برای شروع خودم چند نفر از دوستان رو دعوت به انجام بازی می کنم و اونها هم همچنین این کار رو انجام میدن و الخ (الی آخر). امیدوارم که نتایج سود باری برای همه مون داشته باشه.

البته چون سوالات زیادی به ذهن من تنهایی نرسید، تا چند روز صبر می کنیم تا تمام دوستان با دادن نظراتشون به سوالات اضافه کنند و یا هنگام انجام بازی مطابق میل خودشون سوالات رو ویرایش، اضافه و یا حذف بکنند.

برای شروع خودم تعدادی سوال می پرسم:

  • اولین بار کی با رایانه آشنا شدید و باهاش شروع به کار کردید؟
  • در اوایل با رایانه چیکار می کردید؟
  • از چه مدت بعد از آشناییتون وارد اینترنت شدید؟
  • اولین سایت و وبلاگی رو که بهش مراجعه کردید چی بود؟
  • بعد از چه مدت وبگردی در این محیط به فکر زدن وبلاگ افتادید و اولین وبلاگی که زدید چی بود؟ در مورد چی بود؟
  • اگر کسی بخواد وبلاگ بزنه بهش چه پیشنهادات و نصایحی می کنید؟
  • یه تازه وارد باید چیکار کنه تا آمار بازدیدش بالا بره؟
  • در روز چند ساعت در اینترنت هستید؟ چیکار می کنید؟
  • فکر کنید چهار شرکت بزرگ گوگل، مایکروسافت، یاهو و اپل به شما پیشنهاد انجام کاری با حقوق یکسان شدند، کدوم شرکت رو انتخا می کنید؟ چرا؟
  • چند ساعت در شبانه روز می خوابید؟ کار می کنید؟ با رایانه کار می کنید؟
  • با رایانه چیکار می کنید؟
  • تفریحتون چیه؟ چه کاری شما رو شاداب می کنه و اخلاقتون رو به جا می کنه؟
  • فکر کنید بیل گیتس زنگ زده خونتون، و حالا که اولین ویندوز رو ساختن، از شما می خواد براش یه اسم بذارید، چه اسمی میذارید؟ (یعنی اسمش ویندوز نیست ها!)
  • در جنگ بین یاهو، گوگل و مایکروسافت دوست دارید کدوم پیروز بشه؟ فکر می کنید کدوم پیروز بشه؟
  • کدوم رو ترجیح میدی؟ آبگوشت – قرمه سبزی – کباب – هیچ کدوم (نام ببرید)
  • کدوم ورزش رو دوست داری و یا انجام می دی؟
  • چند کلمه می گم بدون فکر کردن هر چی به ذهنت میرسه در موردش بگو: موس – کیبورد – ویندوز – لینوکس – تابستون – موسیقی – گل کوچیک – نیرنگ – وبلاگ دعوت کننده
  • در آخر هم: هر چه می خواهد دل تنگت بگو…

البته الان وبلاگی رو دعوت نمی کنم برای بازی، چون منتظر نظرات سازنده تون هستم، لطفاً این لینک رو به دوستانتون هم معرفی کنید تا در کنار هم سرگرمی به درد بخوری داشته باشیم…

مسابقات برنامه نویسی دانشگاه آزاد مشهد (IAUM-CCC) (حتماً بخونید.محدودیت نداره!)

نحوه برگزاری

1- سطح مسابقات:

امسال در پنجمین سري برگزاري مسابقه، تبليغات ما در سطح کشور بوده و براي کليه دانشگاههاي مراکز استانهاي کشور، پوسترها و دعوتنامه ها ارسال شده است. پيش بيني تعداد افراد ثبت نامي، حدود 500 نفر مي باشد. ولي در مجموع چون مرحله اول به صورت آنلاين و از طريق اينترنت برگزار ميشود، هيچ محدوديتي از نظر تعداد شرکت کنندگان و محل سکونت ايشان نخواهيم داشت.
براي شرکت کنندگان هيچ محدوديتي از نظر سن، تحصيلات وجود ندارد.
شرکت در مرحله اول (مرحله online) رايگان ميباشد.

2مراحل برگزاري:

مرحله اول که به صورت اينترنتي برگزار ميشود، در روزهاي بیست ششم و بیست هشتم تیر ماه و در قالب دو مسابقه برگزار خواهد شد. از اين مرحله 50 نفر به دور بعد يا نيمه نهايي صعود خواهند کرد.
مرحله دوم در روز چهارشنبه بیست و پنج مرداد در قالب دو مسابقه در صبح و بعد از ظهر برگزار خواهد شد. از اين مرحله 20 نفر به مرحله نهايي راه خواهند يافت. تاريخ برگزاري مرحله نهايي، پنج شنبه، بیست و شش مرداد ماه ميباشد. در نهايت به نفرات برتر جوايز نفيسي اهدا خواهد شد.

3- نحوه برگزاري:

اين مسابقه به صورت تک نفره برگزار خواهد شد. نحوه برگزاري و نوع مسائل شبيه به مسابقات ACM-ICPC است. با اين تفاوت که سوالها به زبان فارسي و ساده ترند. ثبت نام و برگزاري مرحله اول به صورت اينترنتي و با استفاده نرم افزار KOPCS انجام ميشود. شما بايستي قبل از مسابقه کار با اين نرم افزار را فرا گيريد. در حال حاضر ما در حال تهيه يک راهنماي جامع براي آن هستيم که به زودي در سايت قرار خواهد گرفت.
پنجاه نفر برتر اين مرحله به نيمه نهايي راه پيدا خواهند کرد. اين مرحله در قالب دو مسابقه و در محل دانشکده فني مهندسي دانشگاه آزاد مشهد برگزار خواهد شد.
در هر مسابقه25 نفر شرکت خواهند کرد. از اين مرحله بيست نفر براي مرحله نهايي انتخاب ميشوند. مرحله فينال نيز حضوري خواهد بود و در نهايت به نفرات برتر جوايز نفيسي اهدا خواهد شد.
توجه داشته باشيد که مراحل بعدي با نرم افزار استاندارد و بين المللي PC^2 برگزار خواهد شد. برای دریافت راهنماي PC^2 بر روی این لینک کلیک کنید.

برای اطلاع بیشتر به اینجا مراجعه فرمایید.